Informacja o Ośrodku

Ośrodek Szkolenia i Wychowania znajduje się w Iwoniczu – miejscowości położonej pośród zielonych wzgórz Beskidu Niskiego, w Dolinie Iwonickiego Potoku, na wysokości 400 m n.p.m. Sąsiaduje z uzdrowiskiem Iwonicz Zdrój, który urzeka pięknem zabytkowej architektury, czystym powietrzem i wspaniałym mikroklimatem. Okoliczne tereny sprzyjają uprawianiu turystyki pieszej oraz sportów zimowych.

Ośrodek – graniczy bezpośrednio z uroczym parkiem na terenie którego znajduje się zabytkowy dworek Załuskich. Posiada pokoje 2-osobowe z łazienkami lub pokoje 2-osobowe typu studio (2 pokoje ze wspólną łazienką) z dostępem do internetu bezprzewodowego Wi-Fi.

W ośrodku mieszczą się świetlice, duża sala konferencyjna, małe sale konferencyjne, siłownia, sala bilardowa, jadalnia duża i mała.  Teren obiektu jest ogrodzony. Przy ośrodku znajdują się sale gimnastyczne ze sprzętem sportowym, boiska, parking oraz miejsce na ognisko.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu panorama
Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu panorama

Kształcenie i wychowanie

Ośrodek Szkolenia i Wychowania jest jednostką Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Rzeszowie. Jest jednostką stacjonarną, w której w trakcie roku szkolnego kształci się młodzież. Oferta Ośrodka Szkolenia i Wychowania skierowana jest do młodzieży w wieku 15-18 lat, zainteresowanej kształceniem się w ramach gimnazjum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. W Ośrodku znajduje się szkoła, zapewniająca możliwość praktycznej nauki zawodu, warsztaty szkoleniowe, sala konferencyjna oraz dobrze wyposażony internat. Istnieje możliwość przyjęcia młodzieży niepełnosprawnej.

Pobyt w Ośrodku jest całkowicie bezpłatny. Młodzieży zapewniamy wyżywienie i zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienką o podwyższonym standardzie.

W trakcie nauki uczestnikom przysługuje wynagrodzenie w wysokości 4% średniej krajowej.

Oprócz zajęć szkolnych młodzież ma możliwość uczestnictwa w innych aktywnych formach spędzania czasu wolnego od zajęć dydaktycznych. Nad realizacją różnorodnych zainteresowań kulturalnych, oświatowych, sportowych i rekreacyjnych czuwa doświadczona kadra pedagogiczna.

Okolica

Ośrodek – graniczy bezpośrednio z uroczym parkiem na terenie którego znajduje się zabytkowy dworek Załuskich.

Pałac Załuskich w Iwoniczu
Pałac Załuskich w Iwoniczu

W najbliższej okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych, ośrodek jest doskonałą bazą wypadową w Beskid Niski i Bieszczady.

Uzdrowisko Iwonicz – Zdrój

Zapraszamy do Iwonicza Zdroju, uzdrowiska z ponad 425-letnia tradycją, które oprócz uznanej renomy słynie z korzystnego mikroklimatu oraz nieskażonego środowiska naturalnego.

Ta znana na całą Polskę uzdrowiskowa miejscowość znajduje się tylko 5 km od Ośrodka.