Informacja o Ośrodku

Ośrodek Szkolenia i Wychowania znajduje się w Iwoniczu – miejscowości położonej pośród zielonych wzgórz Beskidu Niskiego, w Dolinie Iwonickiego Potoku, na wysokości 400 m n.p.m. Sąsiaduje z uzdrowiskiem Iwonicz Zdrój, który urzeka pięknem zabytkowej architektury, czystym powietrzem i wspaniałym mikroklimatem. Okoliczne tereny sprzyjają uprawianiu turystyki pieszej oraz sportów zimowych.

Ośrodek graniczy bezpośrednio z uroczym parkiem na terenie którego znajduje się zabytkowy dworek Załuskich. Posiada pokoje 2-osobowe z łazienkami lub pokoje 2-osobowe typu studio (2 pokoje ze wspólną łazienką) z dostępem do internetu bezprzewodowego Wi-Fi.

W ośrodku mieszczą się świetlice, duża sala konferencyjna, sale szkoleniowe, siłownia, sala bilardowa, jadalnia duża i mała.  Teren obiektu jest ogrodzony. Przy ośrodku znajdują się sale gimnastyczne ze sprzętem sportowym, boiska, parking oraz miejsce na ognisko.

Kształcenie i wychowanie

Ośrodek Szkolenia i Wychowania jest jednostką organizacyjną Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Rzeszowie. Jest jednostką stacjonarną, w której w trakcie roku szkolnego kształci się młodzież. Oferta skierowana jest do młodzieży w wieku 15-18 lat, zainteresowanej kształceniem się w ramach szkoły podstawowe (7 i 8 klasa) oraz branżowej szkoły I stopnia. W Ośrodku znajduje się szkoła, warsztaty szkoleniowe zapewniające naukę zawodu, sala konferencyjna oraz dobrze wyposażony – internat. Istnieje możliwość przyjęcia młodzieży niepełnosprawnej.

Pobyt w Ośrodku jest całkowicie bezpłatny. Młodzieży zapewniamy wyżywienie i zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienką.

W trakcie nauki uczestnikom przysługuje wynagrodzenie w wysokości od 4% do 7% średniej krajowej.

Oprócz zajęć szkolnych młodzież ma możliwość uczestnictwa w innych aktywnych formach spędzania czasu wolnego od zajęć dydaktycznych. Nad realizacją różnorodnych zainteresowań kulturalnych, oświatowych, sportowych i rekreacyjnych czuwa doświadczona kadra pedagogiczna.

 
Okolica

Ośrodek – graniczy bezpośrednio z uroczym parkiem na terenie którego znajduje się zabytkowy dworek Załuskich.

W najbliższej okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych, ośrodek jest doskonałą bazą wypadową w Beskid Niski i Bieszczady.

Uzdrowisko Iwonicz – Zdrój

Zapraszamy do Iwonicza Zdroju, uzdrowiska z ponad 425-letnia tradycją, które oprócz uznanej renomy słynie z korzystnego mikroklimatu oraz nieskażonego środowiska naturalnego.

Ta znana na całą Polskę uzdrowiskowa miejscowość znajduje się tylko 5 km od Ośrodka.